… לא רוצה מלחמות…

אני יושבת מול הרופא שמודיע לי שבעקבות תוצאות גרועות של בדיקת הדם (שאני יזמתי וביקשתי לעשות)' הוא שולח אותי מיד למיון כדי לקבל זירוז בסוף חודש שמיני וכל מה שרץ לי בראש זה – " נפל על הראש הרופא הזה.." שאני אלך ללדת עכשיו? ככה? מבלי שקראתי את ספר ההכנה ללידה? מבלי שתירגלתי נשימות?, עשיתי קניות וניקיתי את הבית?! מה גם שאני אמורה להיפגש עם חברה טובה שלי יותר מאוחר באותו יום.. בקיצור- מיון, לא מסתדר לי עם התוכניות. אני לוקחת את ההפנייה למיון מהרופא ויוצאת מהמרפאה ישר ל….

בית

בבית אני מתארגנת לדייט עם חברה טובה שלי, ומאחר והצתות מאוחרות זה הפורטה שלי הדאגה מתחילה רק אז לחלחל ולהעיק לי על המצפון. אני נכנסת לבלבול וקשה לי כי.. לעזאזל, אי אפשר שההריון הזה יעבור בשקט וכמו שצריך?!
הרדיו במטבח בדיוק מנגן את "החיים" של לאה שבת אני ניגשת לרדיו, שמה פול ווליום פותחת את החלון לרחוב ושרה/צועקת עם לאה את הפזמון: "סך הכל אני רוצה לחיות את חיי בשקט, לא רוצה מלחמות!!!!"

הפסקת חשמל בנשמה 

אני משתדלת להיות חזקה נפשית, לא להתייאש, לא לוותר ולא ליפול לדיכאון. משתדלת להיות פעילה, לשמור על תקווה ועל הומור, משתדלת לנהל את הבריאות הכי טוב שאפשר, לנהל את החיים הכי נורמלי שאפשר ויחד עם זאת
ישנם מצבים שפשוט…. נמאס. זה מרגיש ש "די, כבר אין לי כח לזה!"
וזו הנקודה שבה הייתי שם מול החלון. מנותקת ממקורות הכח והמשאבים שלי. הייתי ב "הפסקת חשמל או כח".
זה לא מצב שנחמד להיות בו אבל זה קורה לפעמים.

בהפסקת חשמל, הדבר הראשון שאתה מבין זה- שאסור לך להיבהל מהמצב אחרת באמת הלך עליך והדבר הראשון שאתה עושה- זה להיזכר איפה יש לך פנס או נר. ככה גם עליך לפעול במצבים של הפסקות כח אצלך בנשמה:
דבר ראשון- אל תיבהל מהמצב הנפשי שלך. לרוב זה הפחד והבהלה מהמצב שלך שמקשים עליך יותר מהדיכאון או הייאוש עצמם

דבר שני- היזכר בכוחות שלך. הכוחות שבכם באים לידי ביטוי בכל מיני פינות בחיים גם בדברים הקטנים. זכור שדווקא בחושך נפשי מוחלט נקודת האור הקטנה ביותר שתמצא בתוכך תביא לך אור גדול

החשמל חזר! 

אז אני חושבת לבטל את הדייט ולרוץ למיון. חברה שלי משכנעת אותי בכל זאת להיפגש ומבטיחה ללוות אותי אחר כך למיון. בצהריים הגעתי למיון שבעה, רגועה ואופטימית אחרי שצחקתי, נהניתי וביליתי עם החברה שאני כל כך אוהבת.
חשבתי לעצמי שהכל בסדר נבוא, ניבדק ונחזור הביתה. חזרה לתוכנית הרגילה בדרך ללידה החלומית המתוכננת שלי בעוד חודש…

אז חשבתי….

בפוסט הבא אני אספר את החלק שהיה לי הכי קשה בכל הסיפור המדהים הזה

להתחיל להחלים מבפנים..
טלי ראובני- ברדוגו ,
מטפלת בכירה ב NLP מבוסס מיינדפולנס
מומחית בקרוהן קוליטיס ומעי רגיז

הרשמה לניוזלטר

הצטרף עכשיו ובחינם למאות מנויי האתר שלי וקבל חינם את המדריך "להפוך את הדלקת לדלק" ותכנים חדשים ממני ישירות למייל שלך.

דברו איתי

מלאו את הטופס ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן