להסכים למחלה?! אין סיכוי.

 

 

 

הסכמה.
אתמול צפיתי בסרטון של אור סביריד, חברה מהפייס, בת אור, והיא הציעה לומר לעצמנו משפט/הצהרה מסויימת והדבר הראשון שעלה לי בראש זו המחשבה שזה משפט קצת מיותר לומר אותו…לא הבנתי מה הקטע… אבל אז סגרתי את הסרטון, עצמתי עיניים ובמלוא הכוונה אמרתי אותו:

"אני מסכימה להיות בגוף הזה. אני מסכימה להיות בכל תא ותא בגוף הזה"

את האמת? מצאתי את עצמי מתקשה מאוד לומר לעצמי את המשפט הזה. אחרי ה"אני מסכימה להיות.." נתקעתי. וזה הפתיע אותי.
זה הפתיע אותי כי הרי אני כבר כאן, בגוף הזה, מי שואל אותי בכלל? אז מה הבעיה "להסכים להיות" פה אם אני כבר פה?!
ניסיתי שוב לומר את המשפט, והפעם גם להשלים אותו "בכח", רק כדי לחדד לי מה טיבו של המחסום שיושב שם… והבנתי. הרגשתי את זה.

התנגדות.
משהו בי מתנגד, מסרב לקבל את הגוף שלי. בעצם לא בדיוק…כי שמתי לב שכאשר אני מחלקת את את הגוף שלי לחלקים 🤪דווקא יש חלקים בגוף שלי שאני מסכימה להיות בהם ובכל תא ותא בהם. ולעומתם יש חלקים שפחות…הרבה פחות.

למשל
המעיים שלי.
למה? שאלה טובה…
הפניתי שוב את תשומת הלב להתנגדות
בחנתי אותה איתה..
והתשובה ברורה-
יש בתוכי חשש, שאם אני אסכים להיות בכל תא ותא במעי שהוא, כרגע, "חולה". ה-אני שלי יהפוך לחולה, כאילו החולי יצבע את כל מי שאני, כאילו שאם אני אסכים להיות עם החלק הזה בי הוא ידביק בחולי שלו את כל החלקים הטובים והבריאים שלי..

אבל אז הגיעה למידה חשובה נוספת שאור האירה. וזו הבנה שאני יודעת אותה רק שמסתבר שיש משהו בכל זאת שוחק בהתמודדות כל כך ארוכה עם סבל וכאב וטוב שיש סביבנו אנשי אור שמאירים בנו חזרה הבנות שנחשכו בנו עם הזמן…וההבנה היא זו:

"אני זה לא הגוף שלי. אני הרבה יותר מגופי. ובטח שאני הרבה הרבה יותר מהמחלה"

ההבנה הזו יוצרת מרחק ביני לבין הגוף/המעי שמחלים. אבל לא מרחק מתנכר, אלא מרחק בריא שמחזיר לפורפורציות את מאזן הכוחות פה. ומאפשר לי לחוש חמלה ואהבה ואז כמובן שגם…הסכמה.
כי כשההבנה הזו מופנמת, קל לי להסכים להיות בגוף שלי, גם במעי שלי. זה לא מאיים עליי בשום צורה על מי שאני. להיפך, אני מרגישה שאני, זו שהיא הרבה הרבה יותר מהמחלה, יכולה להיות באחדות עם כל תא ותא במעי שלי ולהשפיע עליו אור, אהבה וריפוי.

ועכשיו כשאתם יודעים שאתם הרבה יותר מהמחלה, ואתם מרגישים כמה פעולה פשוטה כמו להצהיר הצהרה בכמה מילים יכולה להשפיע על ההתמודדות שלנו בצורות שלא חשבנו או שאולי שכחנו, אני מזמינה אתכם לקחת את העבודה הריגשית מול המחלה צעד קדימה, להתחיל את מסע ההחלמה הייחודי שמחכה לכם שתגלו אותו וללמוד להתמודד טוב יותר. מחכה בהתרגשות לכם חברים לדרך   

טלי
— 0502023818—–

** למי שלא יכול כרגע לצאת מהבית קיימת אפשרות גם לליווי טלפוני. דברו איתי לגבי פרטים**

הרשמה לניוזלטר

הצטרף עכשיו ובחינם למאות מנויי האתר שלי וקבל חינם את המדריך "להפוך את הדלקת לדלק" ותכנים חדשים ממני ישירות למייל שלך.

דברו איתי

מלאו את הטופס ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן